Š.g. 18.oktobrī biedrība “Rēzeknes novada partnerība” organizēja pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumu Aizkraukles rajona partnerības darbības teritorijā, lai iepazītu īstenotos LEADER projektus, iedvesmotos no darbīgiem dažādu jomu uzņēmējiem un aktīvām nevalstiskajām organizācijām. Pasākumā tika pārstāvētas Rēzeknes novada nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji un pašvaldība.
Zeltaina rudens rītā saullēkta pavadīti devāmies uz Aizkraukles novada Skrīveriem un Koknesi. Dienu iesākām ar ģimenes uzņēmuma “Skrīveru mājas saldējums” apmeklējumu, kur tiek ražots mājas saldējums no pašu izaudzētiem augļiem un ogām, kā arī izstrādātas neierastas receptes sāļajiem saldējumiem. Saimniece aizrautīgā stāstījumā dalījās pieredzē, kā radīja izsapņotu unikālu vietējo produktu, efektīvi izmantojot esošos resursus. Uzņēmumā darbojas vairākas paaudzes, katram ir sava nozīmīga loma, kas kopējo zīmola produktu padara vērtībām un tradīcijām bagātu.
Iedvesmas stāstus uzklausīt turpinājumā devāmies pie apģērbu zīmola “RADADA”. Senā ugunsdzēsēju depo ir izveidota sietspiedes studija, kur iedvesmojoties no dabas, kultūras un cilvēkiem tiek radīti unikāla dizaina T-krekli, kleitas, cepures un citi apģērbi ar košām apdrukām. LEADER programma uzņēmējai sniedza atbalstu studijas iekārtošanai. Īpašniece Monta sniedza vērtīgus padomus un atziņas par spēju uzdrīkstēties un doties ārpus komforta zonas, lai popularizētu zīmola atpazīstamību. Uzņēmēja iedvesmoja, ka ir jāspēj uzticēt uzdevumus un jāveido komanda, lai uzņēmums spētu straujāk sasniegt izaugsmi.
Lielisku ģimenes darba komandu sastapām Z/S “Ragāres”. Tā ir viena no pirmajām bioloģiskajām saimniecībām Latvijā, kas nodarbojas ar augļkopību, zāļu tēju un garšaugu audzēšanu. Svaigā veidā tiek realizēti svaigie zaļumi un garšaugi salātiem un smūtijiem. Saimniecībai ir Zaļais sertifikāts un bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. Dzimtā pārmantotas zinātniskajos pētījumos balstītās zināšanas par augiem, zemnieku saimniecībai ļauj veiksmīgi augt un attīstīties. Viņi ļoti novērtē LEADER kā atbalsta instrumentu, ar kā palīdzību attīstības procesi varēja noritēt straujāk.
Uzklausot uzņēmēju motivējošos stāstus, tālāk devāmies uz Koknesi. Tūrisma informācijas centrā interaktīvi uzzinājām Aizkraukles novada vēsturi, kavējoties atmiņās par Staburagu, dzīvi pirms Pļaviņu HES būvniecības, kā arī par citiem laikmeta griežos nozīmīgiem notikumiem, kā arī noklausījāmies stāstu par “Koknese- ceļā uz “Viedais ciems””. Aizkraukles rajona partnerības Stratēģijas administratīvā vadītāja Alda sniedza ieskatu par LEADER programmas īstenošanu, iepazīstināja ar inovatīviem, aizraujošiem un veiksmīgiem LEADER projektu stāstiem. Pēc tam kopīgi noritēja diskusija par LEADER projektu iespējām Rēzeknes novada partnerības un Aizkraukles rajona partnerības darbības teritorijā uzņēmējdarbības un sabiedriskajā sektorā.
Turpinot iepazīt Koknesi un tās darbīgos ļaudis, devāmies uz ādas aksesuāru darbnīcu “DUNENSE”. Tur ražo gan acīm tīkamus, gan fiziski izturīgus izstrādājumus, iemiesojot brīnišķīgo latviešu dabiskumu, iztēli, spēku un garu. Arī šis ir ģimenes uzņēmums, no kā iedvesmoties paaudžu zināšanu un neatlaidīga darbošanās spēka apvienošanos.
Ar lustīgu dziesmu mūs viesmīlīgi sagaidīja Kokneses Radošajā mājā biedrības “Baltaine” pārstāvji, kas organizē dažāda veida apmācību programmas un meistarklases, lai izzinātu vietējiem raksturīgo folkloru, kulināriju un amatniecību. Biedrības skaudrais pieredzes stāsts darbības attīstībā iedvesmoja ik vienu dalībnieku būt nelokāmiem un tiekties uz mērķiem, jo attīstīties var tikai aktīvi iesaistoties procesos un norisēs.
Pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākuma dalībnieki mājup devās ar jaunu pieredzi, motivāciju un apstiprināja atziņu, ka LEADER programma ir lielisks atbalsta instruments lauku teritorijas attīstībai.
Brauciena fotogalerija pieejama ŠEIT