BenhausEiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma saņemšanai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros rīkotajā atklātā LEADER projekta konkursā tika atbalstīts projekts “Brīvdienu mājas Sarkaņos izveide” (Projekta Nr. 2020/AL15/8/A019.21.02/1). Projekta ietvaros Rēzeknes novada Lendžu pagasta ciemā “Sarkaņi” izveidots jauns tūrisma pakalpojums – brīvdienu māja “Benhaus”. Īstenotās projekta aktivitātes ir centrālās apkures sistēmas uzstādīšana, logu un durvju nomaiņa, fasādes atjaunošana un kubla iegāde.

 

Viesu māja atrodas netālu no Rēzeknes pilsētas un tiešā tuvumā Sarkaņu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcai, kas ir svētceļniekiem, katoļu draudzes pārstāvjiem nozīmīgs un sakrālā tūrisma interesentiem iecienīts apskates objekts. Viesu mājā pieejamas 5 istabiņas ar labierīcībām katrā no tām, virtuve ar visu nepieciešamo aprīkojumu maltītes pagatavošanai, telpa ar kamīnu saviesīgiem pasākumiem, kā arī pirts un āra kubls. Brīvdienu mājas saimniece aicina tuvāku un tālāku apkaimju iedzīvotājus, uzņēmumus, ārvalstu tūristus izmantot viesu mājas “Benhaus” piedāvātos telpu nomas, nakšņošanas un atpūtas pakalpojumus, izbaudīt gleznaino Latgales ainavu un plašo tūrisma piedāvājumu.

 

Projekta kopējās izmaksas – 19 750,60 EUR, no tām ELFLA publiskais finansējums ir 13 825,42 EUR.

 

Lai iegūtu plašāku informāciju par īstenoto projektu un viesu mājas piedāvājumu, aicinām vērties pie viesu mājas “Benhaus” īpašnieces Intas Piļkas (tālr.29376386).