02BB73BF 8EA7 4352 A09A 8998E8F62D04Lauku atbalsta dienesta Austrumlatgales reģionālā lauksaimniecības pārvalde 23.08.2019. apstiprināja projekta pieteikumu ,,Sociālā atbalsta un pašapkalpošanās prasmju telpa Ozolaines tautas namā’’, Nr.19-01-AL15-A019.2203-000004, kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” (rīcība 2.3. ,,Sociālo un veselības pakalpojumu attīstība”) ietvaros biedrības ,,Rēzeknes rajona kopienu partnerība” izsludinātajā LEADER projektu konkursā.


Sociālā atbalsta un pašapkalpošanās prasmju telpā atradīsies virtuve, kas būs aprīkota ar nepieciešamajām mēbelēm un elektroprecēm (elektriskā plīts virsma, elektriskā cepeškrāsns, ledusskapis, trauku mazgāšanas mašīna, virtuves kombains, elektriskā tējkanna), pieejami virtuves trauki un piederumi: katli un pannas, šķīvji, naži, dakšas, karotes un tējkarotes. Vieta tiks atvēlēta arī veļas mazgāšanai un šūšanai: veļas mazgājamā mašīna, veļas žāvētājs, šujmašīna, overloks, gludeklis un gludināmais dēlis.


Projekta mērķis ir izveidot Rēzeknes novada Ozolaines Tautas namā pašapkalpošanās prasmju telpu sociālo atbalsta pakalpojumu nodrošināšanai, palīdzot mazaizsargātām iedzīvotāju grupām. Tādējādi projekta mērķgrupa ir bērni, jaunieši, seniori, sociālā riska grupas (maznodrošinātās un trūcīgas personas, personas krīzes situācijās), citas iedzīvotāju kategorijas.


Projekts ne vien ir būtisks Ozolaines pagasta iedzīvotājiem, jo tas gan veicinās pašapkalpošanās prasmes, gan nodrošinās iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams, izmantot tādus sadzīves pakalpojumus kā veļas mazgāšanu, žāvēšanu, gludināšanu un apģērbu labošanu, bet visai Maltas pagastu apvienībai. Izveidotā sociālā atbalsta un pašapkalpošanās prasmju telpa būs pieejama apvienības visu pagastu iedzīvotājiem, jo tajā tiks rīkotas meistarklases un interešu pasākumi Latgales kulinārā mantojuma saglabāšanā, uz tām aicinot saimnieces no apvienības pagastiem, kas dalīsies ar savām receptēm.


Projekta attiecināmās izmaksas ir 9429,21 EUR, no kurām publiskais finansējums 90% apmērā ir 8486,29 EUR, Ozolaines pagasta pārvaldes līdzfinansējums 10% apmērā - 942,92 EUR.

 

 

Projekta vadītāja
Inga Čekša-Ratniece

 

 

Logo rakstiem 600 x 89