IMG 20191011 WA0006 600 x 337Zemnieku saimniecība “Sveces” ES ELFLA programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.1. „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” ietvaros ir īstenojusi projektu “Jauna tūrisma produkta piedāvājums z/s “Sveces””, kas tika iesniegts un atbalstīts biedrības “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” izsludinātā LEADER projektu konkursa ietvaros.


Projekta mērķis ir ne tikai paplašināt savas saimniecības piedāvāto pakalpojumu klāstu, bet arī veicināt Bērzgales pagasta un novada sociāli ekonomisko attīstību.


Projekta ietvaros tika izgatavots peldošs plosts ar piestātni. Plosts tika ielaists Siemeņa ezerā. Tas ir aprīkots ar glābšanas riņķi un drošības vestēm. Uz plosta ir galds un soli, kā arī ir iespēja lietus laikā pāri pārvilkt brezenta jumtiņu. Maksimālais cilvēku skaits, kas var atrasties uz plosta, ir 20 cilvēki.


Paredzamās plosta izmantošanas cenas: izbrauciens bez pavadoņa maksās 20 EUR pirmās 2 h, bet katra nākamā 15 EUR; ar pavadoni – 25 EUR pirmās 2 h, katra nākamā 20 EUR. Plosta izmantotājiem ezera krastā ir iespēja sakurt ugunskuru vai izmantot grilu.


Tā kā šogad sezona jau ir beigusies, plosts apmeklētājiem būs pieejams 2020.gada maija vidū.


Projekta attiecināmās izmaksas ir EUR 10 497.92. Atbalsta intensitāte ir 70%, līdz ar to publiskais finansējums EUR 7348.54, pašu līdzfinansējums – EUR 3 149.38. Cenu aptaujas rezultātā tiesības veikt projektā paredzētos darbus ieguva SIA “Beibuks”.

 

Lēmums paplašināt tūrisma pakalpojumu klāstu pieņemts, pamatojoties uz klientu vēlmēm. Vēl saimniecība "Sveces" tūristiem piedāvā 3 viegla tipa labiekārtotas brīvdienu mājiņas un divstāvīgu guļbaļķu māju – pirti. Teritorijā ir pieejams volejbola laukums, basketbola grozs, lielās šūpoles. Siemeņa ezerā drīkst makšķerēt, vizināties ar laivām, peldēties. Netālu atrodas Meirānu ezers.

 

Z/s “Sveces” īpašnieks Dainis Svece

 

 

Logo rakstiem 600 x 89

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē.