jauniesi tiks 600 x 450Semināru cikla “SATIEC LĪDERI” ietvaros Rēzeknes rajona kopienu partnerība (Partnerība) tikās ar vietējiem skolu jauniešiem, lai veicinātu interesi par uzņēmējdarbības un sabiedriska labuma ideju īstenošanu savā kopienā. Šoreiz tieši Nautrēnu pagasta vidusskolēni bija visaktīvākie un kuplā skaitā apmeklēja semināru. Jauniešu vidū bija gan 10.klašu skolēni, gan 11.-12. klašu skolēni, un semināru telpa acumirklī piepildījās ar vieglu, čalojošu atmosfēru.


Neskatoties uz prezentācijas nopietno saturu, jaunieši vērīgi klausījās un uztvēra informāciju par LEADER finansējuma iespējām, aktīvi atbildēja uz jautājumiem par lauksaimniecības produktu pārstrādes iespējām un dažādām projektu aktivitātēm savā pagastā un ģimenē. Izrādījās, ka vecāko klašu skolnieces jau bija rakstījušas vai palīdzējušas sastādīt projektu pieteikumus vietējām vajadzībām, tāpēc aktīvi piedalījās diskusijā un dalījās pieredzē.


Semināra praktiskajā daļā Partnerība sarīkoja viktorīnu par seminārā stāstīto un pat kautrīgākie skolēni cēla rokas un precīzi atbildēja uz jautājumiem par atbalsta intensitāti, atbalstāmajām darbībām, izmaksām, projektu iesniegumu veidlapām un Partnerības darbību. Pasākums noslēdzās ar nelielām balvām pašiem aktīvākajiem.


Saskaņā ar Partnerības sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju šajā plānošanas periodā ir paredzēts stiprināt sadarbību ar skolām un jauniešu centriem, iesaistīt jauniešus vietējās kopienas attīstības veicināšanā. Balstoties uz jauniešu paustajām vajadzībām, Partnerība šogad plāno pieredzes apmaiņas aktivitātes jauniešu iesaistei, lai iedvesmotu un palīdzētu dažādot uzņēmējdarbības iespējas laukos un brīvā laika aktivitātes savā pagastā.