1 13 600 x 337Mēdz teikt: “Kā jauno gadu iesāksi, tā tas arī paies”. Ja ticēt tautas gudrībai, tad Rēzeknes un Viļānu novados 2017.gads būs patiešām aktīvs un ražīgs, jo biedrības “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” (Partnerība) rīkotais semināru cikls par LEADER finansējuma iespējām “SATIEC LĪDERI” šī gada 10.-16. janvārī pulcēja vairāk nekā 100 uzņēmējdarbības un sabiedriska labuma ideju autoru no visas Partnerības teritorijas. Semināru ietvaros Partnerība informēja par projektu konkursa kārtām un atbalsta nosacījumiem, atbildēja uz interesentu jautājumiem, kā arī individuāli konsultēja iedzīvotājus par ideju atbilstību Stratēģijai.


Semināru cikla “SATIEC LĪDERI” ietvaros tikšanās ar iedzīvotājiem tika organizētas Nautrēnos, Dricānos, Maltā, Kaunatā, Viļānos un Rēzeknē, lai nodrošinātu iespēju apmeklēt semināru maksimālam iedzīvotāju skaitam.


Par spīti janvāra aukstumiem iedzīvotāji bija patiešām aktīvi un ieradās jau ar projektu idejām, kuras vēlējās apspriest. Priecēja topošo un esošo uzņēmēju aktivitāte – gan vēlēšanās uzsākt pašiem savu uzņēmējdarbību, gan attīstīt jau esošo ražošanu, turklāt izskanēja arī īpaši inovatīvas biznesa idejas. Radoša pieeja bija vērojama arī no potenciālajiem sabiedriskā labuma projektu iesniedzējiem, kas interesējās par iespējām ar LEADER programmas atbalstu labiekārtot teritorijas, organizēt mācības, dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas, īstenot sociālās jomas projektus. Tikšanās aktivizēja un iedrošināja iedzīvotājus, jo daudzi pēc semināra ieradās uz papildus konsultācijām Partnerības birojā.


Semināru gaitā vēlreiz apliecinājās, ka mūsu novados dzīvo aktīvi un radoši cilvēki, un Partnerība priecājas par katru projekta idejas autoru, kam izdodas savu ieceri īstenot LEADER projektā.

 

Atgādinām, ka sabiedriska labuma projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš ir līdz 10.februārim, savukārt uzņēmējdarbības projektu iesniegumu pieņemšana norisināsies no 10.februāra līdz 10.martam. Visa nepieciešamā informācija atrodama Partnerības mājas lapas sadaļā “JAUNUMI”, “LEADER” (Projektu konkurss un Saistošie dokumenti) un “NODERĪGI”.


Kontaktinformācija: ineta.elksne@rezeknespartneriba.lv, tel. 646 07183.

 

FOTOGALERIJA