cargerRēzeknes rajona kopienu partnerības izsludinātā LEADER projektu konkursa ietvaros ir īstenots projekts “Čigānu tērpu iegāde Griškānu pagasta vokālajam ansamblim “Čarger” Nr. 17-01-AL15-A019.2202-000052. Projekta īstenošanas rezultātā Griškānu pagasta vokālajam ansamblim “Čarger” ir iegādāti 10 sieviešu čigānu tērpu komplekti, par kopējo summu 4720 EUR (četri tūkstoši septiņi simti divdesmit euro). Projekta publiskais finansējums ir 4248 EUR un Griškānu pagasta pārvaldes līdzfinansējums ir 472 EUR.


Līdz šim ansambļa dalībnieces visos kultūras pasākumos uzstājās pašdarinātos apģērbos, kas diemžēl neatbilda mūsdienu mākslinieciskās pašdarbības prasībām. Realizējot projektu, ansambļa dalībnieces ieguvuši jaunus, skaistus tērpus. Komplektā sievietēm ietilpst: 10 čigānu brunči ar 3 saules piegriezumiem, 10 zīda blūzes ar garām piedurknēm, 10 platas čīgānu jostas ar monētām, 10 galvas lakati, 10 lieli puķaini vilnas lakati, 10 parūkas, 10 monistas ar monētām, 10 kurpju pāri.


Čigānu tērpus darināja SIA “Baltikas ekskluzīvs”. Paldies Olenai Vinogradovai par darbu un sadarbību. Paldies arī pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Aleksānam un Aivaram Vigupam par sniegtajiem transporta pakalpojumiem.
Vokālais ansamblis, tērpies jauniegūtajos tērpos, popularizēs romu tautas kultūru, uzstājoties svētkos un tematiskajos pasākumos savā pagastā, Rēzeknes novadā, kā arī aiz tā robežām.

 

Projekta vadītāja Svetlana Klīdzēja,
biedrības Griškānu pagasta sieviešu klubs
“Smaids” valdes locekle

 

 

Logo rakstiem 600 x 89