Aktualitātes

 

 

button zinu arhivsddd

Rēzeknes novada partnerība šī gada 7.oktobrī organizē informatīvu izbraukuma pasākumu “LEADER veiksmes maratons”, kura laikā plānots tikties ar projektu īstenotājiem un kopienas iedzīvotājiem Rēzeknes novadā.

 

Pasākuma laikā tiks apmeklēti vairāki novada pagasti, kur tiksimies ar LEADER projektu īstenotājiem, dzirdēsim uzņēmēju, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvju pieredzes stāstus. Projektu apskates vietās diskutēsim par vietējo organizāciju sadarbības nozīmi, vietējās rīcības grupas lomu teritorijas attīstībā un nākotnes izaugsmes prioritātēm.

 

Plašāka informācija progrmmā šeit.

 

Reģistrācija un papildu informācija, sazinoties pa tālr. 26363497 vai e-pastu: info@rezeknespartneriba.lv.

12Ar mērķi Rēzeknes novadā sekmēt sakrālā tūrisma attīstību šī gada jūlija vidū biedrība “Rēzeknes novada partnerība” organizēja konferenci “Sakrālais tūrisms - resursi, sadarbība, potenciāls”. Konferencē piedalījās tūrisma jomas profesionāļi, valsts un pašvaldību speciālisti, nevalstisko organizāciju biedri un vietējo kopienu reliģisko draudžu locekļi. Savā pieredzē par sakrālā tūrisma veidošanas izaicinājumiem dalījās vietējo rīcības grupu pārstāvji no Spānijas, kas Rēzeknes novadā viesojās projekta “Sakrālā kultūras mantojuma renesanse” ietvaros.

 

Lai palīdzētu rast jaunus risinājumus sakrālā tūrisma attīstībai reģionā, partnerība kopā ar septiņām Spānijas vietējās rīcības grupām īsteno starpvalstu sadarbības projektu “Sakrālā kultūras mantojuma renesanse”. Projekta ietvaros no šī gada 12. līdz 14.jūlijam Rēzeknes novadā viesojās 15 cilvēku grupa no Spānijas, pārstāvot sešas no septiņām projektā iesaistītajām vietējām rīcības grupām. Vizītes laikā sadarbības partneri iepazina Rēzeknes novadā īstenotos LEADER projektus un ar savu pieredzi dalījās starptautiskajā konferencē “Sakrālais tūrisms - resursi, sadarbība, potenciāls”.

 

Konferences ievaros tās dalībniekiem tika sniegta informācija par LEADER programmas atbalsta iespējām sakrālā tūrisma veidošanai, esošajiem un potenciālajiem sakrālā tūrisma maršrutu piedāvājumiem Latgalē un Rēzeknes novadā, kā arī par valsts un pašvaldību ieguldījumu sakrālā tūrisma infrastruktūras attīstībā. Ar mērķi rast jaunus risinājumus un veidot sadarbības modeļus sakrālā tūrisma attīstībai reģionā, konferences noslēgumā norisinājās paneļdiskusija “Sakrālā tūrisma piedāvājuma izstrāde un sadarbības iespējas”.

 

Kā vienas no būtiskākajām konferences atziņām sakrālā tūrisma attīstības veicināšanā, dalībnieki norādīja ilgtspējīgas pieejas veidošanu sakrālā tūrisma pārvaldībā, saglabāšanā un pieejamības nodrošināšanā, kā arī ieinteresēto pušu sadarbības nozīmīgumu, integrējot sakrālo objektu piedāvājumu ne tikai kā atsevišķu tūrisma maršruta pieturvietu, bet arī iekļaujot kultūras pasākumu norisē.

 

Lai iepazītos ar sadarbības partneru no Spānijas labās prakses piemēriem un gūtu idejas sakrālā tūrisma attīstībai Rēzeknes novadā, projekta ietvaros šī gada septembrī delegācija no Rēzeknes novada dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Spāniju.

 

Pieredzes apmaiņas pasākumu norises fotogaleriju var skatīt šeit.

 

Projekts Nr. 18-00-A019.333-000020 “Sakrālā kultūras mantojuma renesanse” tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros un saskaņā ar Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju 2015.–2020.gadam. Projekta mērķis ir attīstīt un veicināt sakrālo un kultūras tūrismu reģionā, izceļot reģiona kultūras vērtības un ieviešot inovācijas.

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Laura Ieviņa

 

 

Balvas 1

Pirms meties vasaras piedzīvojumu virpulī, piedalies spēlē "LEADER ceļojums" un apceļo daļu no Rēzeknes novada interesantākajiem LEADER projektu objektiem. Esi aktīvs un iegūsti kādu no attēlā redzamajām balvām!

Lai piedalītos spēlē Tev ir nepieciešama karte ar norādītajiem objektiem, kā arī informācija par katru no objektiem (to atrašanās vieta un kontakti). Apmeklē kartē atzīmētos objektus, krāj mirkļus un iegūsti jaunus iespaidus! Ja vēlies, publicē ceļojuma gaitu sociālajos tīklos ar mirkļbirku #LEADERcelojums2022

 

LEADER projektu apceļošanas KARTE pieejama:

 

  • digitālā formātā Rēzeknes novada partnerības mājas lapā;
  • papīra formātā (speciālizdevums) Rēzeknes novada TIC un Rēzeknes TIC.

 

Vairāk par spēles nosacījumiem lasi ŠEIT:

 

Balvu fondu nodrošina biedrība "Rēzeknes novada partnerība".